Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
Napełnianie butli CO2 w Kościanie - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Ogólne (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Technika (/forumdisplay.php?fid=29)
+--- Wątek: Napełnianie butli CO2 w Kościanie (/showthread.php?tid=9822)



Napełnianie butli CO2 w Kościanie - rycerz - 01-11-2018 11:04

Witam,
chciałbym Was zapytać, gdzie w Kościanie można nabić butlę CO2 do akwarium. Wcześniej robiłem to w punkcie legalizacji gaśnic na ul. Składowej, ale zakład został zamknięty. Pytałem w Linde - cena o 150% wyższa (wcześniej płaciłem 20 zł, a w Linde wołają 50 zł za butlę 2 kg). Gaspir, z tego co wiem, też zleca to Linde. Sprawdziłem jeszcze punkt legalizacji gaśnic na ul. Chłapowskiego, ale tego nie robią. No i skończyły mi się pomysły. Jeśli nie można w Kościanie, to może gdzieś w okolicy?


RE: Napełnianie butli CO2 w Kościanie - arta14 - 02-11-2018 12:24

Ja napełniałem w Linde w Jarocinie i za 1,5 kg płaciłem 10 zł. Chyba tam u ciebie jest jakiś zdzierca


RE: Napełnianie butli CO2 w Kościanie - rycerz - 03-11-2018 10:00

Cena jest taka wysoka, ponieważ to tzw. usługa specjalistyczna (czy jakoś tak). Innymi słowy, jak masz znajomości w zakładzie, to pewnie napełnisz za 20 zł albo taniej. A jak przychodzisz z ulicy, to obowiązują wszystkie przepisy, jakie da się zastosować. Może chodzi o to, żeby odstraszyć potencjalnych drobnych klientów. Szkoda, bo zakład jest w Kościanie od dawna (kiedyś Aga Gaz) i mógłby wyjść z korzystną ofertą dla mieszkańców.