Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
Przywitaj się - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Ogólne (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Forum ogólne (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: Przywitaj się (/showthread.php?tid=98)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: Przywitaj się - Michu2802 - 17-11-2012 14:30

Witam.
Mam na imię Michał. O forum dowiedziałem się na początku mojej przygody z 160-tką, gdy znajomy polecił mi do Was zajrzeć. Długo zwlekałem, no ale w końcu jestem. Akwarystyką zajmuje się od kiedy skończyłem 14 lat. Tato kupił mi wtedy pierwszy 30 litrowy baniaczek. (Sam posiadał kiedyś prawie 300 l, ale ze względu na to, że pojawiłem się na świecie Smile i potrzebne były pieniążki plus brak czasu na akwarium musiał go sprzedać, a teraz ponownie powraca do pasji) Potem był 60 l, dwa latka temu 160l. Baniaczek ogólny. Cieszę się , że w końcu do Was trafiłem. Mam nadzieje, że między moimi zajęciami szkolnymi (a niedługo matura) znajdę czas na środowe spotkanie. Pozdrawiam serdecznie. Smile


RE: Przywitaj się - Stiep - 17-11-2012 20:18

(17-11-2012 12:47 )michał84 napisał(a):  Witam,
moje imię i wiek już znacieSmile Akwarystyką zajmuję się już czwarty rok. Na początku miał być roślinny ale dopiero po roku się udało się stworzyć coś co było można nazwać akwarium roślinnym. Od dwóch lat moje zainteresowania ukierunkowały się w stronę krewetek. W chwili obecnej mam 5 krewetkariów z cristalami i taiwanami. Hoduję tylko te dwie rasy, heteropody jakoś mnie nie urzekły choć przygoda właśnie zaczęła się od redek. Pozdrawiam


Witaj.
Coś czuję że muszę się wprosić na oglądactwo i wymianę doświadczeń. Często bywam w Śremie i byłby jakiś pożytek z wyjazdu do pracy Wink


RE: Przywitaj się - michał84 - 18-11-2012 12:52

(17-11-2012 20:18 )Stiep napisał(a):  
(17-11-2012 12:47 )michał84 napisał(a):  Witam,
moje imię i wiek już znacieSmile Akwarystyką zajmuję się już czwarty rok. Na początku miał być roślinny ale dopiero po roku się udało się stworzyć coś co było można nazwać akwarium roślinnym. Od dwóch lat moje zainteresowania ukierunkowały się w stronę krewetek. W chwili obecnej mam 5 krewetkariów z cristalami i taiwanami. Hoduję tylko te dwie rasy, heteropody jakoś mnie nie urzekły choć przygoda właśnie zaczęła się od redek. Pozdrawiam


Witaj.
Coś czuję że muszę się wprosić na oglądactwo i wymianę doświadczeń. Często bywam w Śremie i byłby jakiś pożytek z wyjazdu do pracy Wink

Zapraszam, ja również chętnie się wymienię doświadczeniami. Właśnie jestem po restarcie dwóch zbiorników więc tym bardziej uzbiera się więcej spostrzeżeń do dyskusjiSmile


RE: Przywitaj się - Grabarzemu - 20-11-2012 21:56

Witam wszystkich serdecznie.
Mam na imię Wojtek. Moją przygodę z akwarium zacząłem nie w tej kolejności co powinienem (pewnie jak wielu przede mną), tzn najpierw stanął baniak a dopiero potem postanowiłem zgłębiać temat Blush Efekt tego był taki, że rybki pływały na plecach, roślinką zostawały tylko łodygi a w portfelu coraz większe pustki Wink Chociaż teraz jest już znacznie lepiej to ciągle moja wiedza jest znikoma i dlatego często jestem gościem tego forum.
Pozdrawiam


RE: Przywitaj się - BubbleBobble - 30-11-2012 10:18

Witam,

Po dłuższej przerwie zakładam akwarium. Sprzęt się powoli kompletuje, ale zanim zaleje akwarium mam nadzieję trochę odświeżyć wiedzę i uzupełnić braki. Niestety nie mam obecnie znajomych, którzy bawią się w akwarium więc mam nadzieję, że forum pomoże mi trochę ogarnąć temat Smile


RE: Przywitaj się - alarmowiec - 30-11-2012 12:44

To napisz co planujesz jakie duże rybki czy roślinki Smile


RE: Przywitaj się - BubbleBobble - 30-11-2012 15:21

Akwarium 200l (sie jeszcze robi), póki co zakupiony żwirek, korzenie trochę kamieni lawy. Raczej ogólne ze względów politycznych - dzieci chca rybki, zona roslinki Smile Zobaczymy może kiedyś będzie roślinne albo pielęgnice.

Przedarlem sie przez technikalia, a teraz muszę poczytać o tym jakie rośliny posadzić (planuje 2x39W), ale może lepiej będzie przyjść na środowe spotkanie Smile


RE: Przywitaj się - Nikon_D80 - 30-11-2012 23:22

Dzień Dobry
Ostatnio zajmowałem się akwarystyką jakieś 20 lat temu Smile Teraz wróciłem, ze względu na dzieciaki. Początek nie był łatwy, stary baniak, po starcie zaczął przeciekać. Przeniosłem wszystko do 54l. Jednak mchy i rośliny na dzień dzisiejszy zarastają go, szukam opcji jak przejść na większy baniak. Tyle o mojej akwarystycznej sytuacji Smile
Mam krewetki Sakury (mnożą się na potęgę), krewetki Amano, otoski i gupiki Endlera.
Przeglądam Wasze forum, aktualizując moją wiedzę o akwarystyce.


RE: Przywitaj się - sebaolo - 03-12-2012 21:18

Witam.Mam na imię Sebastian.Zbiornik to 375l z paletkami plus 25 litrów z narybkiem.Pozdrawiam


RE: Przywitaj się - Lorathan - 16-12-2012 11:40

Witam

Startuję z akwarium 112l i poszukuję wiedzy i porad, tak tu trafiłem.

Pozdrawiam
Szymon


RE: Przywitaj się - alarmowiec - 17-12-2012 13:32

Witaj i pytaj w odpowiednich działach Smile


RE: Przywitaj się - ™Adrian™ - 22-12-2012 16:19

Witam wszystkich akwarystów Smile
Pochodzę z Nowego Sącza mam 12 lat.
Przepadam za azjatyckimi rybami labiryntowymi szczególnie za betta macrostoma Smile Oraz pielęgnicami.
Aktualnie akwarium 120l na wiosne zmiana aranżacji.
Aktualna obsada:
-3 zbrojniki niebieskie (samica i dwa samce)
-wielkopłetw wspaniały
Planowana obsada:
15x-Tanichthys albonubes
1+2 Macropodus opercularis


RE: Przywitaj się - S'Sayan - 22-12-2012 21:10

A jak chciałbym się z Wami ponownie przywitać.
Nie było mnie tutaj chyba z pół roku, a jak widzę wytrwali userzy piszą nadal co mi się bardzo podoba Wink

Witam wszystkich Clap


RE: Przywitaj się - Jarus - 28-12-2012 23:29

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów!

Moje nazwisko Jarosław Waligórski (rocznik 1976), mieszkam w Poznaniu (od 3 lat) a akwarystyką na poważnie zacząłem się zajmować 1,5 roku temu.
Na ten moment posiadam baniaki 112l i 63l (obydwa HT) i kotnik 30l dla narybku gupika. W planach odpalenie kolejnej 63-ki ale LT.
Mam nadzieję, że na Waszym forum dowiem się dużo nowych ciekawych rzeczy o akwarystyce.

Pozdrawiam serdecznie!

Jarosław 'Jarus' Waligórski


RE: Przywitaj się - Carlosuk - 31-12-2012 18:22

Siemka jestem Carlos,akwarystyka zajmuje się od jakiegoś czasu obecnie mam trzy zbiorniczki 1 x 30 niby pod krewecie 1 x 60 obecnie pusty 1 x 660 Black Water.
Pozdrawiam wszystkich.