Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
Taka ciekawostka :D - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Akwarystyka słodkowodna (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Krewetki, raki, kraby, ślimaki (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Taka ciekawostka :D (/showthread.php?tid=9795)



Taka ciekawostka :D - go-away - 16-04-2018 22:04

Egzotyczna krewetka zadomowiła się w Odrze
Co o tym myślicie ?
Wkrótce na łowy nad Odrę Cool


RE: Taka ciekawostka :D - Stiep - 17-04-2018 13:06

Widziałem to już wcześniej. Wygląda na to, że w tym ciepłym kanale całkiem dobrze sobie radzą. Oby tylko nie przystosowały się do zimniejszej wody i nie zaczęły się rozprzestrzeniać. Jak ktoś ma ochotę poczytać oryginalną pracę o tym odkryciu to udostępniam linka:

https://drive.google.com/open?id=17wL0MxK2LL5n32pA3ydD0rXIFOy7cNKf


RE: Taka ciekawostka :D - arrowb - 19-04-2018 08:11

Hej,

u Jacka na ogrodzie z tego co pamiętam żyły przy 5 st. C - przy obecnych zmianach istnieje szansa, że niedługo będą nie tylko w ciepłych kanałach Smile


RE: Taka ciekawostka :D - Elfir - 19-04-2018 13:39

Obecność tej krewetki w polskich wodach lądowych świadczy o tym, że krewetkomaniacy trzęsący się nad parametrami wody w akwariach są nadgorliwi Biggrin


RE: Taka ciekawostka :D - Kjalf - 24-05-2018 00:19

Na Warszawskich Dniach Akwarystyki, Rafał Maciaszek przyznał ze krewetki Neocardina nie tylko żyją w kanałach w dolnej Odrze, ale i między innymi w okolicach Warszawy gdzie teraz prowadzi badania. Az ciekawi mnie czy przy poznańskiej elektrociepłowni nie zadomowiły się krewetki Smile


RE: Taka ciekawostka :D - DUANDR - 24-05-2018 11:13

Poznańska elektrociepłownia nie zrzuca ciepłej wody do rzeki, nie ma szans na krewetki w tym rejonie.


RE: Taka ciekawostka :D - arta14 - 24-05-2018 20:45

Kiedyś mój kolega z pracy jak zobaczył moje krewetki, to powiedział, że widział takie stwory w Warcie na jakiejś szmacie jak był na rybach. Wtedy mu nie uwierzyłem, ale teraz mógłbym się nad tym zastanowić...