Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
aranżacja nowego akwarium 112l - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Ogólne (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Forum ogólne (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: aranżacja nowego akwarium 112l (/showthread.php?tid=9771)



aranżacja nowego akwarium 112l - nowicjusz - 16-01-2018 20:17

Witam Serdecznie
Kilka dni temu zakupiłem stare akwarium 112l. Stoi zalane od kilku dni,napowietrzane brzeczkiem czy w ten sposób dojrzeje w kilka następnych dni? Chciałbym zaaranżować je zgodnie ze sztuką akwarystyczną.Nie spieszy mi się,wiec wszystko chce zrobić krok po kroku. Pytania: jaki filtr będzie najbardziej odpowiedni dla tej wielkości zbiornika? aby był najlepszy stosunek jakości do ceny. Podłoże to żwir akwarystyczny 2-4 mm. Jakie rośliny będą w nim rosły? jak się domyślam potrzebne będzie nawożenie,jakie bedzie najodpowiedniejsze np dla rośliny Ludwigia mini super red lub Rotala green? Rolleyes
oświetlenie to świetlowki 2x18W.
https://images84.fotosik.pl/965/1f48c1ba0f69fbe1.png


RE: aranżacja nowego akwarium 112l - Ciupakus - 17-01-2018 12:14

Jakby to ująć żeby nie zrazić - akwarium nie dojrzeje na samym brzęczku Wink

Filtr - kwestia ile masz funduszy - zewnętrzny za drobniaki to HW - troche drożej to np. JBL.

Żeby cokolwiek lepszego rosło niż nurzańce,anubiasy itp to musiałbyś mieć jeszcze raz takie oświetlenie co masz.

Bakterie jakiekolwiek wlałeś,wsypałeś?


RE: aranżacja nowego akwarium 112l - Dikej - 17-01-2018 12:20

Filterek to choćby Aquael turbo 500, na samym napowietrzaniu (które jest zbędne) kiepsko będzie z dojrzewaniem. Jeśli chodzi o rośliny, to z tym światłem powinieneś celować w mało wymagające, takie jak: kryptokoryny, żabienice, nurzańce etc. Ludwigia mini red wymaga sporo światła i żeby była ładnie czerwona to potrzeba sporo CO2 i zdecydowanie mocniejszego oświetlenia.
Zacznij od filtra i roślin. Ryby po miesiącu, raczej nie wcześniej.

A jak masz chociaż godzinkę to wpadnij do malty dzisiaj po 20. Dowiesz się zdecydowanie więcej niż z internetu.