Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
Korzenie mangrowca - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Ogłoszenia (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Kupie, poszukuje (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Wątek: Korzenie mangrowca (/showthread.php?tid=9539)



Korzenie mangrowca - Sasuke - 21-01-2017 09:36

Kupię korzenie mangrowe o długości od 10 do 35 cm . Interesuje mnie drobnica , szczególnie patyki nie za grube . Mile widziane namiary na osoby oraz sklepy posiadające w swojej ofercie ten asortyment . Ogólnie chcę stworzyć coś takiego ( jeśli chodzi o ułożenie korzeni - żebra ) :
[Obrazek: dave-chow-aquascaping-drawing.jpg]


RE: Korzenie mangrowca - Grzegorz - 22-01-2017 17:14

Aloo
Mangrowce lubią barwić wodę,choć takie małe wymoczone wcale nie muszą.Jak Ci się nie śpieszy, poczekaj aż lody spłyną i z wiosną nad wodę wyskocz.
Oczywiście można odwiedzić jakiś niezamarznięty sklep zoologiczny,ale tam za darmo to tylko ''dobre'' rady dają.
G.


RE: Korzenie mangrowca - Sasuke - 22-01-2017 18:06

Witam
Parę lat temu sporo korzeni wyławiałem z rzek czy jezior . Szczególnie gustowałem w olszy ( alnus ) , dębie a także grabie . Jednak najbardziej efektywnym korzeniem jest mangrowiec . Zasadniczo każdy rodzaj drzewa barwi wodę w mniejszym lub większym stopniu . Sporo u mnie się ich przewinęło . Jak przystało na el'karza Wink .

Happet posiada korzenie mangrowca na stanie . Tylko jest mały problem ... jest to hurtownia . Jak się tam dostać ?. Można zamówić hm ... losowo wybrane korzenie ( jakbym kupował kota w worku ) . A nie jestem właścicielem sklepu zoologicznego , który może podjechać i wybrać . Pozdrawiam


RE: Korzenie mangrowca - Dikej - 23-01-2017 01:31

To zamów takie konkretne w sklepie który się zaopatruje w happecie.


RE: Korzenie mangrowca - Grzegorz - 23-01-2017 18:02

Sasuke napisał(a):Ogólnie chcę stworzyć coś takiego ( jeśli chodzi o ułożenie korzeni - żebra ) :
[Obrazek: dave-chow-aquascaping-drawing.jpg]
Aloo
Zapomniałem dopisać,że z mangrowca to chyba Ci się chyba nie uda.Nawet w odpadach nie widziałem pojedynczych patyków -żeber.
G.


RE: Korzenie mangrowca - edison - 23-01-2017 18:56

Tutaj masz w tym sklepie duży wybór/ http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5294612


RE: Korzenie mangrowca - Sasuke - 04-02-2017 18:20

Witam
Udało mi się wyłowić kilka niezłych sztuk Thumbsup. Co prawda nieco inne ale za to efektowne . Pozostało wrzucić do bali i wygotować . Jeszcze raz dziękuje osobą , które naraziły się pomagając Rolleyes a także osobą zaangażowanym z forum . Pozdrawiam