Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
giełda akwarystyczna ??? pomoc - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Ogólne (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Forum ogólne (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: giełda akwarystyczna ??? pomoc (/showthread.php?tid=7346)

Strony: 1 2


giełda akwarystyczna ??? pomoc - kasia2906 - 07-12-2014 16:54

witam. pewnie zaraz mnie ktos zjedzie ze to juz bylo walkowane ale co tam . chcialabym sie dowiedziec gdzie i kiedy w poznaniu odbywa sie gielda akwarystyki taka jak w lodzi ze moizna kupoic rybki roslinki itd bede wdzieczna za informacje moj adres email; tweety-jk@wp.pl z gory dziekuje za pomoc i wyrozumialosc


RE: giełda akwarystyczna ??? pomoc - edison - 07-12-2014 17:39

W poznaniu nie ma giełdy.


RE: giełda akwarystyczna ??? pomoc - Banano89 - 07-12-2014 20:49

''Sielanka'' w poznaniu przy ulicy opolskiej-ale nie wiem czy to jeszcze funkcjonuje ani czy sprzedają tam ryby,kiedyś coś było z rybek.


RE: giełda akwarystyczna ??? pomoc - edison - 07-12-2014 21:07

To miejsce powinno zostać tutaj pominięte,zapomniane itp. itd.


RE: giełda akwarystyczna ??? pomoc - fredy1 - 07-12-2014 21:08

A niby daczego ??


RE: giełda akwarystyczna ??? pomoc - edison - 07-12-2014 22:45

A dlatego chociażby na warunki tam panujące, pod chmurką Smile .

Cenowo niewiele odbiega od sklepowych jak nie na równi. Kupisz tylko gupiki,bojownik, molinezje,mieczyk, skalar,zbrojnik, nic więcej co nie przetrzyma skrajnych zmiennych temperatur.
Z roślin też z 3 gatunki.

Ogólnie takie praktyki powinni zabronić. Gdy byłem w Ostravie na giełdzie to byłem pod wrażeniem, wystawiali się nie tylko handlowcy a też prywatni hodowcy i sprzedawali nawet najmniejsze ilości i nikomu to nie przeszkadzało w budynku hali targowej , hala ogrzewana, wszystko ładnie i schludnie poustawiane.

Jestem tam co tydzień, kupuje wyłącznie warzywa i owoce na sielance Smile


RE: giełda akwarystyczna ??? pomoc - bohen21 - 07-12-2014 23:13

no jedyne co po ostatniej wizycie na sielance kupiłem i byłem zadowolony z zakupu to czereśnie, bo krewetki sprzedawane jako orange okazały się zwykłymi red chery, a co do zwierząt i roślin tam sprzedawanych to porażka totalna


RE: giełda akwarystyczna ??? pomoc - Max - 08-12-2014 00:09

PAnowie... jest demokracja... NIech sobie sielanka bedzie ... wprost przeciwnie powinno byc wiecej takich miejsc.. Sa zwolennicy kupowania na sielance i sa zwolennicy kupowania w luksusowych sklepach gupika za 50zł... JA osobiscie tam nie zaglądam Smile A co do Ostravy.. Daleko nam do nich kulturowo, mentalnie itp... JUz sobie wyobrazam w polsce... mam z nadwyzki garsc roslinek akwariowych i ide na gielde sprzedac Smile wlot 10zyla... kasa fiskalna i podatek od sprzedawanego towaru.. AAAAA... i faktura na zakupiony towar Smile)) hehe... Ale fakt smutne to ze nie ma czegos takiego jak Gielda akwarystow..POzdrawiam Smile


RE: giełda akwarystyczna ??? pomoc - Banano89 - 08-12-2014 00:12

Z drugiej strony ,tylu nas jest w wlkp zamiast narzekać to otworzyć giełdę z prawdziwego zdarzenia,w ramach tzw środowych spotkań,2 pieczenie przy 1 ogniu Smile


RE: giełda akwarystyczna ??? pomoc - DUANDR - 08-12-2014 00:16

Banano89 napisał(a):Z drugiej strony ,tylu nas jest w wlkp zamiast narzekać to otworzyć giełdę z prawdziwego zdarzenia,w ramach tzw środowych spotkań,2 pieczenie przy 1 ogniu Smile

Od razu widać, że nie bywasz na środowych spotkaniach. Wink


RE: giełda akwarystyczna ??? pomoc - edison - 08-12-2014 00:20

Banano89 napisał(a):w ramach tzw środowych spotkań,2 pieczenie przy 1 ogniu
W ten sposób nie da się tego zrobić, muszą to być dwa oddzielne tematy. Organizacja takiej giełdy musi pochłonąć wiele czasu, wiedzy , reklamy, znajomości no i pieniędzy a co my biedne żuczki możemy.

Max gupik na sielance 5 zł a w sklepie 6zł nie 50 to wole iść kupić w lokalu. Pewnie jeszcze z tego samego zródła.


RE: giełda akwarystyczna ??? pomoc - maslo_82 - 08-12-2014 01:51

Problem z zakupem ryb na wolnym powietrzu, jest taki, że nie tyle woda się wychładza, co robi to w bardzo krótkim czasie. Wtedy łuski na rybie się stroszą i ryba łapie wszelkiej maści pleśniawki, ospy itp.

Co do giełdy z prawdziwego zdarzenia to jest pytanie. Czy się utrzyma, bo z lokalnych hodowców na pewno nie. Z kolei Ci co jeżdżą na giełdę do Łodzi i do Wrocka już dawno się zdeklarowali, że na żadna inną giełdę jeździć nie będą, bo za dużo pracy jest z tymi giełdami które już są. Inna sprawa, że po otwarciu giełdy, kolokwialnie mówiąc "dorżnięte" zostałyby kolejne niezłe sklepy.


RE: giełda akwarystyczna ??? pomoc - Banano89 - 08-12-2014 02:48

Latem z kolei możliwość przegrzania w tych woreczkach. Wiadomo nie od razu kraków zbudowano,dlatego najpierw można by to prowadzić jako maly wewnętrzny ryneczek wtma. Ja tylko rzuciłem półżartem pomysł. Co do dorżnięcia sklepów -nie sądze,chociażby dlatego że spora rzesza akwarystów nie korzysta z żadnych forów,przynajmniej w mojej okolicy czynię to tylko ja i z 15 osób. Ci ludzie zawsze będą kupować w sklepach,chyba że giełda stała stała by się sławna no i tanią alternatywą dla sklepów.Tak naprawdę największą konkurencją dla sklepów jest allegro, i pośrednicy jak filomucha,na takie coś to sprzedawcy najbardziej narzekają.


RE: giełda akwarystyczna ??? pomoc - maslo_82 - 08-12-2014 02:59

Sprzedawcy w tej chwili, żyją z żywego towaru, więc Allegro jakoś specjalnie im nie zagraża, natomiast to Allegro możemy podziękować, za brak możliwości zakupu sprzętu w sklepach stacjonarnych, mam na myśli wszystko, co nie jest przeznaczone do nano akwarystyki. Jak już trzeba kupić coś do akwarium większego niż 100L to wybór jest praktycznie żaden.


RE: giełda akwarystyczna ??? pomoc - kasia2906 - 08-12-2014 20:42

dziekuje za odpowiedzi sielanka jest ostatnio byly 4 osoby z rybkami i jakimis tam roslinkami ceny jak w sklepie praktycznie oprocz roslinek ktore sa tansze . szkoda ze nie ma w pozku gieldy do lodzi troche daleko ale zapewne maz z kims by sie wybral