Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
Blady piskorek - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Akwarystyka słodkowodna (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Choroby i leczenie (/forumdisplay.php?fid=43)
+--- Wątek: Blady piskorek (/showthread.php?tid=6997)



Blady piskorek - piasio - 05-10-2014 11:50

Przytaskałem 4 piskorki. 1 sztuka jest bardzo blada.. foty. Myślałem ze to kwestia transportu i mu przejdzie ale widzę że niestety dziki wąż to schizol. Mam wrażenie ze jak zapala się światło w akwa to w ogóle się robi mleczny.. Siedzi już 6 dzień, nie widzę specjalnie aby coś się z nim działo, różnic w zachowaniu też nie obserwuję.. No i pytanie czy to patologia czy może tak już ma..


RE: Blady piskorek - wujek - 05-10-2014 12:12

Faktycznie jakiś taki blady, też kiedyś piskorki miałem i wydaje mi się że patologia to ich drugie imię Biggrin


RE: Blady piskorek - piasio - 05-10-2014 12:14

wujek napisał(a):też kiedyś piskorki miałem i wydaje mi się że patologia to ich drugie imię

Powiedz coś więcej bo mnie zaciekawiłeś Wink


RE: Blady piskorek - wujek - 05-10-2014 16:43

większych dzikusów jeszcze chyba nie miałem, czasami miałem wrażenie że cała paczka ma adhd, np. siedzą w jednym miejscu, gdzieś tam się po okolicy wiją i nie z gruchy ni z pietruchy zaczynają swoje dzikie pląsy po całym akwarium, a jak atak się skończy to lądowały spokojnie na filtrze i dalej zachowywały się normalnie, ogólnie patologiczna ale za to śmieszna ryba Smile


RE: Blady piskorek - Edd - 06-10-2014 00:35

Warto dodać, że jest raczej rybą aktywną w nocy. W dzień ciężko ją zaobserwować w akwarium.
Co do kolorów, to ja nie widzę aby był jakiś dziwnie blady? Tak moim zdaniem wygląda piskorek Khula.