Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
Ikra zbrojników - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Akwarystyka słodkowodna (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Ryby (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Ikra zbrojników (/showthread.php?tid=6580)



Ikra zbrojników - Jeremi2000 - 22-06-2014 19:05

Podczas wyjazdu moje zbrojniki złożyły ikrę. Jest mała część przyklejona do szyby a reszta porozsypywana po reszcie akwarium. Niektóre jajka są puste lecz nie widzę młodych. Na wyjeździe nie było mnie 4 dni więc nie wiem czy jajka pojawiły się wczoraj czy w czwartek.

Pytanie brzmi: Czy mam jajka z samcem przełożyć do 15 litrów bez oświetlenia i filtracji aby uchronić je przed zjedzieniem czy zostawić w akwarium i zaryzykować?


RE: Ikra zbrojników - Banano89 - 23-06-2014 03:11

Też mam teraz ikrę i chciałem przełożyć ,ale jest za silnie przyklejona żeby nie uszkodzić.Tyle że ja mam na kamieniu a Ty na szybie,więc może udało by Ci się żyletką to skrobnąć,i tak część uszkodzisz. Jakie duże masz akwarium ? Bo samca trudno będzie złapać. I jakie rybki >? To będziemy wiedzieć czy nie zjedzą Ci młodych. Ja u siebie zostawiłem,załóż tylko coś na filtr żeby nie wciągnął młodych.


RE: Ikra zbrojników - Adam - 23-06-2014 03:48

jak samca trudno złapać skoro na pewno siedzi przy ikrze-on się tak szybko jej nie pozbywa a ikrę można też samemu inkubować


RE: Ikra zbrojników - Jeremi2000 - 23-06-2014 07:56

Przeniosłem już ikrę przyklejoną do szyby do takiego sześcianu z siatki a resztę zostawiłem na dnie. Zobaczę które się wyklują a które nie. Samca nie przenosiłem bo złapanie go jest niemożliwe. Ostatnio jak odławiełem wszystkie rybki żeby wyczyścić akwarium on został ostatni.


RE: Ikra zbrojników - arrowb - 23-06-2014 09:11

Daj jakis kamien napowietrzajacy, albo zamocuj kotnik blisko wyplywu wody z filtra


RE: Ikra zbrojników - Jeremi2000 - 23-06-2014 12:59

Kotnik jest naprzeciwko filtra, ale akwarium jest dosyć małe i widać że prąd przelatuje koło jajeczek.

Widać już małe, co jakiś czas ruszają się tam w środku.

2 młode już na wieżchu.


RE: Ikra zbrojników - Banano89 - 23-06-2014 14:17

To może Ci się poszczęści ,ja zostawiłem i dziś patrze ani ikry ani młodych,więc już pewnie ikra została zjedzona a samiec nie dał rady obronić.


RE: Ikra zbrojników - fredy1 - 23-06-2014 15:03

Banano89 może przeniósł ikrę i gdzieś schował często tak jest...


RE: Ikra zbrojników - Jeremi2000 - 23-06-2014 16:15

...No cóż może następnym razem.

Ja jak będę w stanie zrobić mlodym zdjęcie to od razu wstawę.

...aha i jakby ktoś chciał to pewnie będę mógł oddać troche młodych bo nie wsadzę do przerybionego zbiornika kolejnych 40 glonojadów.


RE: Ikra zbrojników - Adam - 24-06-2014 21:01

na takie zabawy to trza mieć w rezerwie choć 20 litrów szkiełko


RE: Ikra zbrojników - Jeremi2000 - 25-06-2014 07:51

Mam jeszcze 15l. Będę musiał tylko dokupić lampę i filtr.
Clap Clap Clap Clap Clap Clap Clap Clap Clap
Wszystkie już się wykluły!!!