Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
Krzyżowanie krewetek RC - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Akwarystyka słodkowodna (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Krewetki, raki, kraby, ślimaki (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Krzyżowanie krewetek RC (/showthread.php?tid=6363)



Krzyżowanie krewetek RC - Krzysiek00 - 02-05-2014 09:40

Jak w temacie, chcę Krzyżować krewetki. Czytając na różnych forach mam tak jakby listę odmian, które mogę krzyżować lecz już pisano mi w innym wątku, że te gatunki się nie krzyżuje :krewetek White Pearl, Yellow i Babaulti
link do wątku http://www.akwarysci-poznan.pl/forum/showthread.php?tid=6331
prosił bym o pomoc w doborze odmiany do krzyżowania


RE: Krzyżowanie krewetek RC - Barbosa - 02-05-2014 11:03

Kiedyś widziałem fajny wywiad z Pawłem Szewczakiem na temat krewetek i bardzo spodobał mi się jego apel aby nie krzyżować że sobą krewetek bo "Naturalne jest piękne."


RE: Krzyżowanie krewetek RC - kapuczino - 02-05-2014 11:50

W necie jest sporo opracowań mówiących, które odmiany można ze sobą krzyżować.
Według mnie warto zerknąć np. tutaj.


RE: Krzyżowanie krewetek RC - alarmowiec - 02-05-2014 12:33

Żeby nie wyszły z tego typowe bezbarwne kundelki wymagana jest dość duża wiedza w tym zakresie. Z samego twojego opisu widzę że ci jej brakuje więc na razie nie wskazana jest taka zabawa. Wybierz sobie jedną formę barwną i spróbuj ją utrzymać i nabrać doświadczenia. Pierwsze z wskazanych przez ciebie to Neocaridina ostania to Caridina Babaulti (i tu powinieneś podać dopiero odmiany green, strips,malaya) która nie mieszają się z poprzednimi więc możesz jedną z nich z pozostałymi trzymać .
W internecie jest trochę tabel możliwości krzyżowania się krewetek jedna z nich np. Tutaj.

Zresztą polecam ci tą stronę Novina
a także Kumak


RE: Krzyżowanie krewetek RC - Krzysiek00 - 02-05-2014 13:03

dziękuje za podpowiedzi ,posiadam RC od nie dawna zapewniłem im dogodne warunki pokarm robię dla nich sam posiadam już 7 samic z jajeczkami odnośnie RC dużo czytałem ale wiedza teoretyczna czasami mija się z praktyką. odnośnie tabel to już je widziałem . A co do Barbosa pojęcie Piękne jest względne dla każdego co innego oznacza, Naturalne nie zawsze jest piękne. "Powiedz kobiecie żeby nie malowała sie tylko wyglądała naturalnie to cie wyśmieje". Pozdrawiam i jeszcze Raz dziękuje wszystkim


RE: Krzyżowanie krewetek RC - Barbosa - 02-05-2014 17:20

I tak wyjdą z tego najprawdopodobniej kundle żeby wyselekcjonować nowa formę barwną trzeba by mieć co najmniej 4 akwaria Wink


RE: Krzyżowanie krewetek RC - Krzysiek00 - 02-05-2014 19:18

posiadam 3 akwaria ale mam zamiar niedługo zabrać się za projekt regału na którym będzie z 10 akwa o pojemności do 20 L Biggrin


RE: Krzyżowanie krewetek RC - maximus - 02-05-2014 20:32

To rób Krzysio i się pochwal jak coś stworzysz.