Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
Zestaw CO2 - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Ogólne (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Technika (/forumdisplay.php?fid=29)
+--- Wątek: Zestaw CO2 (/showthread.php?tid=5956)

Strony: 1 2 3 4 5


Zestaw CO2 - kuki102 - 04-03-2014 14:04

Witam.
Powiedzcie mi czy taki zestaw jest godny polecenia?? I czy to jest w zupełności kompletny zestaw czy coś jeszcze muszę dokupić?

http://allegro.pl/g-system-plant-g-zestaw-co2-1-5w-butla-5l-3-3kg-i3940399851.html


RE: Zestaw CO2 - sajmon12 - 04-03-2014 14:18

To jest full opcja Smile


RE: Zestaw CO2 - kawuel - 04-03-2014 15:41

Zestaw kompletny. Co do podzespolów radzę poczytać ominię o elektrozaworze i zaworku precyzyjnym. Dodatkowo sprawdźrosze dyskusję za i przeciw stosowaniu elektrozaworu. Przyda się to bo jeżeli stwierdzisz że nie jest Ci potrzebny to możesz zaoszczędzić ładny grosz.


RE: Zestaw CO2 - maslo_82 - 04-03-2014 18:01

elektrozawór bez sensu


RE: Zestaw CO2 - kawuel - 04-03-2014 18:23

maslo_82 napisał(a):elektrozawór bez sensu

Jest to bardziej bezpośrednie przedstawienie mojego stanowiska Smile


RE: Zestaw CO2 - kapuczino - 15-04-2014 11:33

kuki102, kupiłeś ten zestaw?
Jeśli tak, jesteś z niego zadowolony?


RE: Zestaw CO2 - jedi1978 - 15-04-2014 12:35

Kapuczino jak szukasz dobrego i tańszego zestawu to polecam zestaw dostępny w Czerwonej torebce - z elektrozaworem za 400 a bez - ja kupiłem bez taki

http://www.aquario.pl/zestawy-do-nawozenia-dwutlenkiem-wegla/2030-zestaw-co2-aquario-standard-z-butla-2l.html

typowo akwarystyczny zestaw, śmiga jak ta lala :-)


RE: Zestaw CO2 - kuki102 - 15-04-2014 14:28

Kupiłem ten zestaw, wszystko byłoby super, gdyby nie elektrozawór. Jak ustawiłem ciśnienie tak jak w instrukcji, zmiażdżyłem sprężynkę i elektrozawór nie działał. Przy ustawieniu takim jak na zdjęciu (może troszkę więcej) działa bez problemów. Jeśli miałbym kupić drugi raz ten zestaw, kupiłbym na pewno inny elektrozawór. Reszta jest super.

[Obrazek: 16b72107471d7ca8med.jpg]


RE: Zestaw CO2 - maslo_82 - 15-04-2014 15:26

Te elektrozawory, to kolejny szmelc po reduktorach Qpneumatic. Sprzedawcy polecają, polecają bo ładnie wygląda, bo ktoś markę nadrukował na nie, a nikt tego nie testuje. Cały sprzęt do CO2 to sprzęt który musi spełniać określone normy techniczne, które wymyślone były nie bez powodu. Normy te dotyczą nie tylko tego jak się użytkuje dany sprzęt ale także bezpieczeństwa. O ile sprzęt który stworzono do zastosowań typowo technicznych jest całkowicie bezpieczny o tyle coraz cześciej mam do czynienia z firmami akwarystycznymi zabierajacymi się za produkcję sprzętu technicznego które "wiedzą lepiej". Tak powstają reduktory Qpneumatic które w przeciwieństwie do wszystkich innych otwiera się odkręcając śrubę, wszystkie reduktory techniczne zamyka się w ten sposób!!! Po to aby wykręcenie śruby nie spowodowało pryskania gazu i to właśnie się dzieje po maksymalnym odkręceniu śruby w reduktorze Qpneumatic. Teraz fantazja producentów poszła dalej, skoro elektrozawór 3,5W jest lepszy od tego co ma 6,5W to dlaczego nie zrobić 1,5W. No i mamy wynalazek grun system, którego producent, ani importer, ani sprzedawca nie użyli kiedykolwiek z prawidłowo ustawionym reduktorem!!! Prawidłowo ustawiony reduktor to 15-20 cfh na czarnej skali, ten szmelc nie ma prawa sie zamknąć przy tym ciśnieniu. Kolejny temat to zaworki precyzyjne, większości z nich, w tym Grun System nie idzie zamknąć przy prawidłowo ustawionym ciśnieniu !!!

Warto o tym napisać, bo coraz więcej zestawów jest kupowanych w sklepach, przez to coraz więcej badziewia się pokazuje. Jeśli kupujecie reduktor to tylko taki, który otwiera się przez wkręcanie śruby zgodnie z ruchem wskazówek zegara, wszystko co otwiera się przez odkręcanie śruby to tylko regulatory, w których ciśnienie jest stałe a reguluje się tylko przepływ i są beznadziejne jak nie kosztują 300zł. Elektrozawory 6,5W ACL sprawdza się w każdych warunkach akwarystycznych. Jak zaworki to Cammozzi bo zamykają gaz nawet jak brakuje skali na manometrze reduktora.

Generalnie jeśli ktoś nie stosuje Kotrolera pH to nie ma najmniejszego sensu korzystanie z elektrozaworu, gaz podaje się całą dobę.


RE: Zestaw CO2 - edison - 15-04-2014 16:45

Podpisuje się pod powyższym tekstem rękoma i nogami , sam byłem świadkiem odkręcenia śruby przy reduktorze qpneumatic co z powodowało że gaz nagle wyleciał z butli i popsuł się jeden zegar.

U siebie mam zwykły reduktor dwuzegarowy ustawiony na 1,5 bar - (15 na skali ) bez zaworka precyzyjnego i nie narzekam. W razie korekcji ustawień normalnie reguluje reduktorem i gra muzyka.


RE: Zestaw CO2 - kapuczino - 15-04-2014 17:31

A elektrozawór ACL 3,5W (taki jak w tym zestawie) ujdzie?


RE: Zestaw CO2 - maslo_82 - 15-04-2014 20:27

Tak naprawdę to sobie w ogóle daruj w ogóle ten elektrozawór, jeśli nie używasz pH kontrolera.


RE: Zestaw CO2 - jedi1978 - 15-04-2014 21:25

W tym zestawie co mam jest pH kontroler :-)

Wysłane z komóry :-)


RE: Zestaw CO2 - maslo_82 - 15-04-2014 21:38

Się nie będę wypowiadał na temat zasadności użytkowania pH kontrolera, bo mi Alarmowiec żyć nie da Biggrin


RE: Zestaw CO2 - jedi1978 - 15-04-2014 21:43

Dawaj maslo :-)

Wysłane z komóry :-)