Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
Karmienie warzywami - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Akwarystyka słodkowodna (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Karmienie (/forumdisplay.php?fid=45)
+--- Wątek: Karmienie warzywami (/showthread.php?tid=5801)

Strony: 1 2


Karmienie warzywami - jedi1978 - 13-02-2014 23:14

Witam
Znalazłem kilka wątków informacji o osobach karmiących rybki różnymi warzywami - ale nikt nie opisuje czy należy te warzywa wcześniej w jakiś sposób spreparować (sparzyć, gotować, zmielić posiekać czy co).
Jak ktoś karmi swoje rybki to proszę o opis jakie czym i jak :-)

Dziękuję.


RE: Karmienie warzywami - Tomayo - 14-02-2014 00:37

Ja karmię czasami swoje Zbrojniki np. plasterkiem cukini, nie obranej, ze środka wycinam pestki, potem kładę na mały talerzyk odwrócony i polewam wrzątkiem z czajnika. Po wystygnięciu wrzucam do akwa, po kilku godzinach dobiera się do tego Zbrojnik. Ampularia też to lubi. Podobnie robię z ogórkiem. Warzyw jest wiele.


RE: Karmienie warzywami - jedi1978 - 14-02-2014 02:07

Pestki z tym miąższem wywalasz czy same pestki, (ogórek rozumiem, że zielony ) no i dlaczego na odwróconym talerzu - żeby woda to co wyparzy z warzywka spływała ? :-)

A co mogę zapodać kiryskom, neonom, gupikom, kosiarkom i molinezjom z warzyw ?


RE: Karmienie warzywami - Tomasz - 14-02-2014 06:10

Tu masz bardzo fajna stronę.

http://www.glonojad.ires.pl/karmienie.htm Thumbup


RE: Karmienie warzywami - Adam - 14-02-2014 10:28

Ja podaje wiele warzyw różnym rybom. Zbrojniki i żyworódki to sporo tego zjadają. Warzywa korzeniowe oraz strączkowe gotuje a potem blenderem rozdrabniam i mrożę wymieszane oczywiście, bo nie podaję pojedynczo a w mix-ach. Gotowe masz w marketach-tylko ugotować i rozdrobnić a potem zamrozić.Mrożę, bo nie mam czasu codziennie bawić się dla tylu ryb co mam więc zawsze robię zapas 2-3kg. Na bieżąco to raczej sałata czy ogórek, cukinie parzone a w sezonie to nawet przysmak ryb-liście mniszka również parzone.


RE: Karmienie warzywami - jedi1978 - 14-02-2014 11:35

sałata też parzona i w liściach czy mocno rozdrobniona?
Gotować, miksować, zamrażać i podawać starte ??


RE: Karmienie warzywami - Tomayo - 14-02-2014 11:45

Z cukini tylko pestki. A. talerzyk odwrócony i lekko pochylony jak go trzymam, aby się nie poparzyć, leje nad zlewem oczywiście. Sałata też sparzona. Inne ryby chyba nie jedzą takich rzeczy. Im to pokarm żywy, również mszyce.


RE: Karmienie warzywami - Edd - 14-02-2014 12:22

Ja pyską podaje gotowanego brokuła Wink


RE: Karmienie warzywami - przemek11 - 14-02-2014 16:07

Moim zbrojnikom podaję ogórka obranego ze skórki wcześnie sparzonego kilka sekund w gorącej wodzie.Kolega daje ze skórką i nie parzy w gorącej wodzie.Wszystko śmiga i się rozmnaża.


RE: Karmienie warzywami - dario263 - 14-02-2014 16:39

a moje krewety przepadają za bananem Smile


RE: Karmienie warzywami - Adam - 14-02-2014 20:20

A sprecyzuj co chcesz karmić, bo to ograniczy całą pisanine.Tongue


RE: Karmienie warzywami - jedi1978 - 16-02-2014 00:19

Napisałem wcześniej

"A co mogę zapodać kiryskom, neonom, gupikom, kosiarkom i molinezjom z warzyw ?"

dzisiaj podałem wyparzona sałatę - widziałem jak ładnie obgryzała ją większa kosiareczka.

Moje pytanko czekać do końca aż rybki ją zjedzą czy wyjąć sałate po jakimś czasie ??


RE: Karmienie warzywami - Adam - 16-02-2014 01:38

Ja czasami bywam ślepy. Neon i kirys to nie jest ryba na warzywa. A co jedzenia-to do oporu niech objedzą. Ja często nic nie wyciągam.


RE: Karmienie warzywami - jedi1978 - 16-02-2014 20:33

Dzisiaj wyjąłem resztkę sałaty - nie chciałem zasyfić akwarium. Myślę, że jak raz w tygodniu zapodam sałatę to nic się rybką i ślimaka nie stanie :-)


RE: Karmienie warzywami - Adam - 17-02-2014 11:21

Jednostajnie dożywianie sałatą to nie jest dobry pomysł. Dawaj mniej a częściej różne warzywa. Jeżeli u mnie warzywo nie zniknie w ciągu 2 dni to wyrzucam.