Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
Wypławki - różowe coś pełzające po szybach i podłożu. - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Akwarystyka słodkowodna (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Krewetki, raki, kraby, ślimaki (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Wypławki - różowe coś pełzające po szybach i podłożu. (/showthread.php?tid=527)



Wypławki - różowe coś pełzające po szybach i podłożu. - kamil87 - 16-02-2011 16:08

Przed chwilą zauważyłem w moim "nabiurkowniku" różowawe glizdki pełzające dość szybko po szybach i podłożu, największy osobnik miał z 8mm długości pozostałe w okolicach 3-5mm, poruszał się jak ślimak tylko znacznie szybciej, szybciej niż rozdętki. U tego największego zauważyłem jakby trójkątny kształt głowy(?) o ile to głowę ma Biggrin ktoś ma pojęcie co to? Czy się tego bać? W akwa jest kilka danio galaxy ale jak widać chyba nie smakuje im to coś Tongue poza tym tylko krewety i ślimaczki.


- DUANDR - 16-02-2011 16:11

Masz wypławki. Klasyka...


- kamil87 - 16-02-2011 16:20

No właśnie kiedyś miałem już z wypławkami styczność i były mniejsze i białe Tongue do tego ta trójkątna głowa mnie zdziwiła, ale fakt znalazłem już ten oto art:

Wypławek i jego zwalczanie

gdzie na obrazku obiekt D odpowiadał by mojemu Tongue


- Biter - 16-02-2011 16:33

Na wypławki dobrze robi wpuszczenie na chwile gupika, tylko nie należy go dokarmiać - u mnie zadziałało w krewetkarium (może i zjadł jakieś młode krewcie ale strata warta zysku) Smile

p.s. nie musi byc koniecznie gupik, inne małe żyworodki będą równie dobre


- kamil87 - 16-02-2011 16:36

No właśnie za pierwszym razem wykorzystałem samiczkę gupika również w krewetkarium ale teraz spodziewałem się, że danio galaxy się tym zajmą a z tego co widzę jeden wyschnięty na wiórek, mało je ale wypławkami gardzi Biggrin


- kamil87 - 16-02-2011 16:46

napadywacz napisał(a):Czyli pozostaje -no planaria Sad

A dokładniej co to znaczy? - ok już wiem - chemia.

Tylko, że mam tam sporo ślimaczków zarówno tych pospolitych jak i rarytaski a nie wyobrażam sobie wyłowić je wszystkie Tongue zauważyłem tylko 3 sztuki z czego jedną wyjąłem już z akwa, może jakoś obejdzie się bez chemii. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wypławków jest znacznie więcej, zobaczymy jak sprawa się rozwinie.


RE: Wypławki - różowe coś pełzające po szybach i podłożu. - Asia - 07-04-2011 10:36

Ja się też dzisiaj dowiedziałam że jestem posiadaczką tych nieproszonych gości.

Może ktoś jeszcze podzieli się uwagami na temat ich zwalczania.

Ja chyba na chwilę obecną popędzę kupić gupika.


RE: Wypławki - różowe coś pełzające po szybach i podłożu. - alarmowiec - 07-04-2011 17:50

Jak mi w srodę przypomnicie to pokaże wyklad kolegi z Krakowa na ostatnim zlocie krewetkomaniaków . Sprawa jest poważna bo oprócz krajowych nie groźnych pojawiają się przybysze ze wschodu bardzo agresywne . Środki dostepne na rynku niestety również tępią slimaki .


RE: Wypławki - różowe coś pełzające po szybach i podłożu. - kamil87 - 10-08-2011 19:03

Ktoś stosował inne ryby zamiast gupika? Szukam pomysłu co mógłbym wpuścić do krewetek aby zajęło się wypławkami, nie było szkodliwe dla krewet, ładnie wyglądało i było ciekawsze niż gupik.

Czyli szukam rybki anty-wypławkowej do krewetkarium na stałe można powiedzieć, co polecacie?


RE: Wypławki - różowe coś pełzające po szybach i podłożu. - kamil87 - 11-08-2011 08:46

Hell yeah! Na to czekałem Biggrin boję się tylko, że jak podrośnie to będzie młócił krewety aż miło...


RE: Wypławki - różowe coś pełzające po szybach i podłożu. - kamil87 - 11-08-2011 11:05

Jak by nie patrzeć to mały drapieżnik no ale bardzo się cieszę, że u Ciebie taki spokój mam nadzieję, że u mnie też krewet nie ruszą Smile