Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
Akwarium roślinne 60l. - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Ogólne (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Forum ogólne (/forumdisplay.php?fid=27)
+--- Wątek: Akwarium roślinne 60l. (/showthread.php?tid=5244)

Strony: 1 2


Akwarium roślinne 60l. - GiMer_13 - 04-11-2013 00:27

Witam Wszystkich!

Jeżeli w złym miejscu prosze o usuniecie postu lub jego przeniesienie.

Założyłem kilka dniu temu akwarium roślinne 60l. czy dobra dobrałem obsadę do naturalnego akwarium roślinnego:

10x Neon Inessa
6x Ornatus Biało Płetwy
6x Razbora Klinowa
10x Red Cherry
4x Amano
4x Helenki

czy to wystarczy zeby akwarium funkcjonowało naturalnie i wszystko bylo ok ?? przede wszystkich o bujna roślinność mi chodzi, a przy okazji drobne ławice rybek Smile

[Obrazek: s69u.jpg]

Dzieki z gory pozdrawiam Marcin


RE: Akwarium roślinne 60l. - GiMer_13 - 04-11-2013 10:58

Widzę, że nikt nie chce się wypowiedzieć fachowo ? Jeszcze doszło mi pytanie czym karmić moje rybki ławicowe ? Ponieważ sera vipan w płatkach i vipan baby nie podpływaja na powierzchnie wody,a jak spada na dno tez tego nie chca jesc ;/


RE: Akwarium roślinne 60l. - alarmowiec - 04-11-2013 13:38

Hm myślałem że ty dopiero masz zamiar kupić rybki jak zbiornik zalałeś kilka dni temu . Jeśli już masz je w zbiorniku to jest duże prawdopodobieństwo że i tak nie przeżyją . Z tego wnioskuję że nie przeczytałeś pierwszych dwóch działów o zakładaniu akwarium z głównej strony forum.
Ta obsada dałaby radę ale w dojrzałym zbiorniku choć trochę pomieszanaSmile


RE: Akwarium roślinne 60l. - GiMer_13 - 04-11-2013 16:55

Zbiornik juz jest od kwietnia Tongue tylko mialem w nim molinezje, mieczyki i kyrysy, ale wszystko porosło duze Tongue i dałem mamie do 240l. a ja stwierdzilem,ze zrobie sobie piekne roslinne akwarium. Smile wiec podloze,woda, filtr, i ta jedna duza roslinka po lewej, sa juz od kwietnia dojrzałe Smile

Dlaczego pomieszane, ale moge miec taka obsade i bedzie wszystko ok? narazie mam rybki, a krewetki bede mial w piatek. Wiecej ryb nie ma szans chyba dawac nie?


RE: Akwarium roślinne 60l. - Tomayo - 04-11-2013 19:38

Więcej ryb już nie. Jeśli chodzi o karmienie, to podawaj w małych ilościach. Po drugie może dodaj trochę roślin pływających - neony - nie lubią zbyt silnego światła - może przez to nie podpływają do powierzchni. Spróbuj przegłodzić ryby z parę dni i potem obserwuj.


RE: Akwarium roślinne 60l. - GiMer_13 - 05-11-2013 15:37

hej,a jak sobie radzicie z takim jakby efektem brudnej wody, czy to kurz na lustrze wody, tafli ??


RE: Akwarium roślinne 60l. - escar - 05-11-2013 15:46

Pewnie film białkowy.

U siebie nie mam tego problemu ani w dużym ani w małym akwa, tylko u mnie w obu na całej długości zbiornika chodzi deszczownia pod wodą wycelowana w taflę, a dodatkowo w nocy programatory uruchamiają napowietrzanie przez kostki lipowe gdy gaśnie oświetlenie.

Kostki teraz chcę wymienić na napowietrzacz Eheim'a. W dużym akwa jest jeszcze dodatkowo jeden kamień pod żwirem, z którego idą większe bąble powodujące dodatkowe falowanie całej wody.

Problem z filmem się nigdy nie pojawił.

Ponoć pomagają na film też molinezje. W dużym akwa od początku zawsze miałem co najmniej dwie sztuki, ale wydaje mi się, że to bardziej ruch wody z deszczowni i napowietrzanie nocą zapobiega powstawaniu filmu.


Odp: Akwarium roślinne 60l. - edison - 05-11-2013 16:28

Ruch wody na powierzchni wystarczy, nie musi być deszczownica ani napowietrzanie.


RE: Akwarium roślinne 60l. - GiMer_13 - 05-11-2013 16:52

hmm no to sprobuje zrobic wieksze ruchy wody na powierzchni. dzieki

GH mam teraz 13
a KH 6

póki co to narazie wszystko Smile jak cos bede pisał, a własnie bym zapomniał, gdzie moge w Poznaniu kupic krewetki amano i red cherry ?? najtaniej i od reki ?


RE: Akwarium roślinne 60l. - szczepkarz - 07-11-2013 15:33

W akwariach roślinnych bardzo ważne jest Co2 - dozujesz ?
Światło masz ok - jeśli to rurki 2x24W T5 ?

Widzę tam małego heńka ? rozsadź tą kempę i w mniejszych porcjach daj na przód zbiornika.


RE: Akwarium roślinne 60l. - GiMer_13 - 07-11-2013 17:47

Nie mam w ogole CO2 puki co Tongue tylko podłoże substrate II, i dodaje codziennie rano carbo z butelki.

heńka? co to? jaka kempę mam rozsadzic? ta po prawej stronie? koles z czerwonej torebki kazał mi ją posadzic wlasnie tak

Jakbym chciał CO2 zamontowac do 60l i przyszlosciowo zeby butla mi sluzyla w ok.200l akwarium to jaka musialaby byc i ile kosztuje taki sprzet CO2 na wyjsciowo?


RE: Akwarium roślinne 60l. - Mikołaj - 07-11-2013 19:23

nowy sprzęt około 350-450 zł myślę że 4 kg starczy na kilka miesięcy


RE: Akwarium roślinne 60l. - GiMer_13 - 07-11-2013 19:30

Tak teraz wygląda jak dodałem trawę.
[Obrazek: ae0t.jpg]


Odp: Akwarium roślinne 60l. - edison - 07-11-2013 20:00

Ta roślinę po lewej zabienice czy co to jest bym natychmiast usunął.
Rośnie bardzo duża i zrobi cień innym roślina, a ze względów na rozmiar nie pasuje do tego zbiornika bo odrazu go pomniejsza optycznie w pierwszej chwili myślałem ze to 25 l.


RE: Akwarium roślinne 60l. - maximus - 07-11-2013 20:10

http://tablica.pl/oferta/zestaw-co2-butla-reduktor-elektrozawor-komplet-2l-ID42abW.html#b9c59b28c9

Zestaw co2