Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
[ Zdaniem żony o wiele za dużo L ] Mięsożerna Tanga :) - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Ogólne (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pokaż swój zbiornik (/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: [ Zdaniem żony o wiele za dużo L ] Mięsożerna Tanga :) (/showthread.php?tid=5198)

Strony: 1 2 3 4


[ Zdaniem żony o wiele za dużo L ] Mięsożerna Tanga :) - smoko - 24-10-2013 14:46

Jako, że rybka lubi pływać, a moje Frontki dość szybko rosną, z okazji zbliżających sie ich 3 urodzin, postanowiłem postawić im nowy dom Smile

Miejsce budowy: Swarzędz
Główny projektant: Smoko
Inwestor i koordynator prac: Smoko
Kierownik budowy: Smoko
Wykonawcy: Smoko + firmy podwykonawcze
Dyrektor techniczny i szantażysta: żona Tongue

Najpierw fundamenty:
*Stelaż stalowy z profili 60x40x3 i 40x40x3 mm całość ocynkowana.
*Obudowa płyta meblowa

[Obrazek: 6ksu.jpg]

Następnie powstały ściany:
*Szkło grubości 15 mm- front i 1 bok Opti
*Dno dzielone
*Wzmocnień dużo Smile

[Obrazek: zj9t.jpg]

Kolejny etap to wykonywanie instalacji sanitarnej wod-kan.


*sump
*pudełko z grzebieniem i otworami w bocznej szybie

[Obrazek: vs7t.jpg]

*tacka zraszająca

[Obrazek: 0dyh.jpg]


*filtr zraszany
[Obrazek: 2i46.jpg]

[Obrazek: vid8.jpg]



*instalacja klejona z PVC
*pompa Grundfosa C.O.
[Obrazek: l0ek.jpg]

Następnie nastąpiła kontrola wytrzymałości ścian i rozruch instalacji wod-kan-c.o.

[Obrazek: 1lzu.jpg]


Ciąg dalszy budowy nastąpi Smile
Pozostał nam :
*dach
*elektryka
*wentylacja
*elewacja
*wykończenie wnętrz

Pozdrawiam
Smoko


RE: [ Zdaniem żony o wiele za dużo L ] Mięsożerna Tanga :) - jagoo - 24-10-2013 15:45

Smoko, jesteś nieżle popaprany/ WowThumbsupThumbupClappingClapRolleyes/oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Tylko Ci pozazdrościć, nie tylko metrażu,ale także możliwości i finansowych i innych. Osobne pozdrowienia i ukłony dla żony. Niech moc będzie z Wami.AmenTongue Czekam na cd.


RE: [ Zdaniem żony o wiele za dużo L ] Mięsożerna Tanga :) - Mikołaj - 24-10-2013 17:24

Rozumiem, że następny baniak umożliwi nurkowanie w nim ? Biggrin Pozazdrościć.


RE: [ Zdaniem żony o wiele za dużo L ] Mięsożerna Tanga :) - brunopl - 24-10-2013 19:52

Wielki szacun Smoko :)


RE: [ Zdaniem żony o wiele za dużo L ] Mięsożerna Tanga :) - Grzegorz - 24-10-2013 22:03

Aloo
Tak , tak z takim litrażem możesz już startować na Arowana.pl
Poproszę jeszcze o wymiary tej sadzawki i zasadę działania tego filtra.
Pozdr.
Grzegorz


RE: [ Zdaniem żony o wiele za dużo L ] Mięsożerna Tanga :) - bartek98 - 25-10-2013 19:35

Polać kierownikowi budowy !
Świetna robota


RE: [ Zdaniem żony o wiele za dużo L ] Mięsożerna Tanga :) - Searcher - 25-10-2013 21:27

To chyba marzenie niejednego zapaleńca, pogratulować! Ja bym tam roslinniaka urządził ;]


RE: [ Zdaniem żony o wiele za dużo L ] Mięsożerna Tanga :) - maslo_82 - 25-10-2013 21:44

Mimo iż nie gustuję w tego typu akwarystyce, to wielki szacun za przedsięwzięcie i za piękne ryby Smile


RE: [ Zdaniem żony o wiele za dużo L ] Mięsożerna Tanga :) - rafiki_78 - 26-10-2013 01:03

No, jest się czym pochwalić Smile Pozazdrościć tylko. Brawo, tak trzymać Smile Jakie wymiary?


RE: [ Zdaniem żony o wiele za dużo L ] Mięsożerna Tanga :) - smoko - 26-10-2013 11:48

Prace przy konstrukcji dachu trwają Smile

[Obrazek: h1rb.jpg]

dziś w planach położenie dachówki (oklejanie Smile )

Grzegorz napisał(a):Aloo
Tak , tak z takim litrażem możesz już startować na Arowana.pl
Poproszę jeszcze o wymiary tej sadzawki i zasadę działania tego filtra.
Pozdr.
Grzegorz


Od wewnątrz do boku akwarium jest przyklejone pudło przelewowe(50x15x10) z grzebieniem .
W szybie bocznej są wywiercone 2 przelewy fi 40 i fi 32
Sump ma ponad 300l objętości (choć wody w nim będzie mało bo to filtr zraszany).

W skrócie działanie filtracji:
-woda przelewa się przez grzebień do pudła wewnętrznego
-następnie rurą fi40 + awaryjnie fi32 płynie na 3 gąbki różnych frakcji(być może dołożę jeszcze włókninę)
-po przesiąknięciu przez gąbki trafia na tackę zraszaną
-następnie przepływa przez 120 kg grysu koralowego, po czym przez kratkę pod spodem przelatuje na sam dół
-następnie poprzez otwór w bocznej ściance sumpa na dole jest pompowaną przy pomocy pompy Grundfos 25-40 do głównego zbiornika.

Obecnie bez wkładu w filtrze (choc on pewnie nie wiele zmieni) spiętrzenie wody na 80 cm długości grzebienia wynosi około 8-10 mm na 3 biegu pompy.
Zużycie prądu pompy na 3 biegu wynosi około 45W, a filtr taki w założeniu powinien odpowiadać 10 filtrom kubełkowych o mocy 50W Smile.
W założeniu planuje podmianki 10-15% raz na miesiąc ale czas pokaże.

Pozdrawiam


RE: [ Zdaniem żony o wiele za dużo L ] Mięsożerna Tanga :) - Grzegorz - 26-10-2013 16:17

Aloo
Teraz kiedy już wiemy jak to ma działać pozwolę sobie poczynić kilka uwag-pytań.
Jak znam temat filtracji w dużych zbiornikach to grzebień przelewowy lubi być kłopotliwy , a to przez ''opadłe'' liście a to przez glony itp. dziadostwo i dlatego na ten przykład ja zrezygnowałem z grzebieni na rzecz innego rozwiązania o ,którym opowiem Twojej żonie jak przyjadę ostatecznie ją przekonać do tego bajora.Rolleyes.
Dalej ,małe otwory w płytce zraszającej są za małe i będą zarastać, na bank.
Pytanie co z hałasem spadającej wody i po co jest tych sześć przegród na samym dole.
Nadal nie znamy wymiarów-litrażu tego zbiornika.No chyba ,że ukrywasz je przed żoną:)obiecuję ,że jej nie zdradzę.
Moim zdaniem szkoda takiego litrażu na Tangi czy inne Malawi.
Pozdr.
G.


RE: [ Zdaniem żony o wiele za dużo L ] Mięsożerna Tanga :) - smoko - 26-10-2013 20:43

Na grzebieniu mam spiętrzenie tylko 8-10 mm(ma on aż 80 cm długości), wiec zapasu mam ponad 2 cm Smile, a zgniłych liści nie będzie bo nie mam roślin.
Kratka zraszana ma duze dziury, bo aż fi 4, poprzednicy najczesciej stosowali fi 3 , a glonów za wiele na niej nie wyrośnie, bo w sumpie nie ma w ogóle światła.
Kratke w razie co mogę czyścić przy co 2 tyg płukaniu gąbek Smile
Szyby na dole służą do oparcia dolnej kratki na której spoczywa 120 kg grysu.
Szyby te mają 20 cm wysokości żeby złoże nie zalegało w wodzie.
Filtracje już testowałem (bez grysu) i chodzi bardzo ładnie.


Odp: [ Zdaniem żony o wiele za dużo L ] Mięsożerna Tanga :) - edison - 26-10-2013 21:39

Smoko nas trzyma w niepewności z tym litrazem i wymiarami, mi to wygląda na 3 metrowy zbiornik i jakies 1500l.


RE: [ Zdaniem żony o wiele za dużo L ] Mięsożerna Tanga :) - alarmowiec - 26-10-2013 23:09

Wysokość podstawy jakieś 20cm na kolano tzn że 70 cm - 1 zdjęcie
są szersze jak wysokie(zresztą zewnętrzne są szersze) co daje mi długość zbiornika 350 cm .
Pole zraszające to chyba 50x50 więc z proporcji konstrukcji głębokość zbiornika chyba metr ale tu mogę się mylić i może być 80cm.
Wysokość to chyba tyle co wysokość podstawy więc 70cm
Więc obliczamy 350x100x70 daje nam 2450 litrów lub 350x80x70 daje 1960 litrów


RE: [ Zdaniem żony o wiele za dużo L ] Mięsożerna Tanga :) - Michu2802 - 26-10-2013 23:45

Prawie jak Sherlock Holmes Smile Dopóki smoko nie powie i tak nie będziemy dokładnie wiedzieć, ale tak czy siak jest to spory basen Smile.