Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
Amano się "przepoczwarza"? - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Akwarystyka słodkowodna (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Krewetki, raki, kraby, ślimaki (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Amano się "przepoczwarza"? (/showthread.php?tid=4846)



Amano się "przepoczwarza"? - JakubPtaszyk - 11-08-2013 14:27

Witam,
Nie wiem oko chodzi, ale zaobserwowałem w moim zbiorniku dziwne zjawisko (przynajmniej dla mnie dziwne). Jedna z moich krewetek Amano pól dnia zginała się w pół, jakby chciała zjeść swój ogon. Dzisiaj rano zaobserwowałem jakby "pustą skórę" krewetki leżącą na dnie, z czółkami. Do tego nie mogę się doliczyć krewetek. O co chodzi?


Odp: Amano się "przepoczwarza"? - edison - 11-08-2013 15:34

Krewetki zrzucają pancerz, poprostu przeszła wylinke, przed tym procesem i po mogą się ukrywać,
W ten sposób rosną i w starym ubranku jest im za ciasno Smile
Martwił bym się gdyby długo nie bylo wylinki. Wszystko jest dobrze.


RE: Amano się "przepoczwarza"? - JakubPtaszyk - 11-08-2013 15:51

Dziękuje bardzo za info Smile ja myślałem, że one już nie urosną Tongue to już prawie największe stworzenia w moim zbiorniku.


RE: Amano się "przepoczwarza"? - JakubPtaszyk - 12-08-2013 18:02

W dalszym ciągu nie zlokalizowałem dwóch brakujących krewetek, a jedną niestety tak, ale na podłodze kilka metrów od akwarium Sad mam w domu kota, ale w zasadzie nie interesuje się zbiornikiem i nie ma możliwości samodzielnie wejść do pokoju w którym znajduje się akwa. Więc czy jest możliwe, że krewetka sama opuściła zbiornik? Czy tylko nie dopilnowałem kota? To już druga krewetka znaleziona poza zbiornikiem, a jeszcze dwóch nie mogę zlokalizować.


RE: Amano się "przepoczwarza"? - edison - 12-08-2013 18:50

Lubią wychodzić więc to nie dziwne,szczególnie gdy akwarium odkryte.


RE: Amano się "przepoczwarza"? - maximus - 20-01-2014 23:17

Podłącze się pod temat. Jak często i czym karmicie amano?


RE: Amano się "przepoczwarza"? - edison - 20-01-2014 23:37

Amano mają jeść glony, ja bym ich nie dokarmiał chyba że zaczęły roślinki zjadać Smile, jedzą wszystko najlepiej pochodzenia roślinnego.


RE: Amano się "przepoczwarza"? - Lermi - 21-01-2014 07:18

A tak poza tematem - przepoczwarcza - chyba, że to była poczwara, a nie poczwarka Smile


RE: Amano się "przepoczwarza"? - krzych0062 - 25-01-2014 14:10

edison napisał(a):Lubią wychodzić więc to nie dziwne
Niekoniecznie...powodem wychodzenia krewetek z akwa bywają złe parametry wody, więc i to może być przyczyna...Ale na 100% kot nie jest winowajcą Wink