Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
[oddzielony] Sera med Professional Nematol - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Akwarystyka słodkowodna (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Choroby i leczenie (/forumdisplay.php?fid=43)
+--- Wątek: [oddzielony] Sera med Professional Nematol (/showthread.php?tid=4331)



[oddzielony] Sera med Professional Nematol - bohen21 - 27-03-2013 22:54

na nicienie jest tańszy capiforte z zooleku, a odnośnie odchodów zazwyczaj długie cienkie odchody świadczą o nicieniach a galaretowate o wiciowcach


RE: Sera med Professional Nematol - Adam - 28-03-2013 00:53

Kiedyś zoolek był dobry a teraz to wolałbym uderzyć np. w Sere niż kasę wydać na lek wspomnianej firmy.


RE: Sera med Professional Nematol - bohen21 - 28-03-2013 05:31

ja zooleka używałem przy paletkach i jestem z niego zadowolony bo efekty były widoczne a porównania cenowego do sery brakSmile jedynm plusem zooleka kiedyś było to że podawał sklad leków a teraz zaprzestał


RE: Sera med Professional Nematol - Tomayo - 28-03-2013 08:32

A czy te capiforte szkodzi zbrojnikom?


RE: Sera med Professional Nematol - bohen21 - 28-03-2013 13:07

Nie zaszkodzi. Lek jest oparty na prazikwantelu i po 24 h piwinno sie zrobic 80% podmiany wody


RE: Sera med Professional Nematol - Tomayo - 28-03-2013 18:53

Ok. A coś w sprawie dawkowania - akwa 112l, ile razy dawka, po jakim czasie?


RE: Sera med Professional Nematol - przemek11 - 28-03-2013 19:57

Tomayo w przypadku zbrojników bym uwarzał z każdym lekarstwem.Dobrym sposobem na większość chorób zbrojników jest ścisła głodówka nawet do 10 dni.Długie galaretkowate odchody ?Na to ścisła głodówka.U mnie się sprawiło.Oczywiście zaragowałem natychmiast.


RE: Sera med Professional Nematol - Tomayo - 28-03-2013 20:39

U Zbrojników jak i u Kirysków pstrych narazie nic nie widać, żeby było coś nie tak. Chorują mi Bystrzyki czerwone.
Dziś kupiłem Capiforte.
Dawkę chyba dam dopiero w sobotę, aby obserwować akwarium co się dzieje.


RE: Sera med Professional Nematol - bohen21 - 28-03-2013 23:12

jeśli chodzi o głodówke to się nie zgodze, bo nie zwalczysz nią pasożyta lecz oslabisz jeszcze bardziej rybe i pozwolisz się pasożytom rozwijać w innych narządach


RE: [oddzielony] Sera med Professional Nematol - Lermi - 04-04-2013 17:45

Trzeba wiedzieć co rybie jest i albo zastosować głodówkę, albo leczyć na pasożyty.
To chyba jest najbardziej rozsądne....
A jeśli chodzi o zbrojniki, to bardzo, ale to bardzo rzadko inwazja pasożytów powoduje wydalanie części błony śluzowej lub części samych pasożytów. I co do tego - jak najbardziej zgadzam się z Przemkiem. A i ze zbrojnikami radzę ostrożnie w przypadku jakichkolwiek specyfików. W szczególności, gdy nie znamy ich pełnego składu Smile