Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
EI nawożenie - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Akwarystyka słodkowodna (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Nawożenie (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Wątek: EI nawożenie (/showthread.php?tid=2755)



EI nawożenie - piciu-p4 - 04-06-2012 21:10

Panowie mam pytanie. Postanowiłem w jednym z moich akwariów, dawnym wystroju Ameryka 144L, który lada dzień zmieni się w typowy roślinniak zacząć nawozić solami. Obliczyłem już potrzebne dawki i zamówiłem sole. Wyszło tak:
przy 2x w tygodniu po 25ml.
KNO3 25g
KH2PO4 3,5g
MGSO4 30g
plus płynne mikro intermagu
wszystko rozpuszczone w 500ml wody.

Pytanie moje jest takie od kiedy rozpocząć nawożenie?
Dodam, że w akwa podawane jest CO2 z butli, oświetlenie wynosić będzie 2x39W Arcadia plant pro.


RE: EI nawożenie - alarmowiec - 06-06-2012 00:39

Pierwsze i podstawowe pytanie to jaką masz wodę wyjściową i jaką uzupełniasz bo skład wody przy obliczaniu soli do EI ma duże znaczenie .


RE: EI nawożenie - piciu-p4 - 06-06-2012 08:19

Alarm mi chodzi przede wszystkim o to od kiedy nawozić. Obliczona ilość substancji jest na pewno odpowiednia. Sprawdzałem 3 razy przy podmiananch czyste RO.
W wielu wątkach jest to ładnie rozpisane, ale nigdzie nie ma od kiedy? Tydzień, 2 czy 3 od założenia?
Akwa będzie na starej wodzie, podłoże też w dużej części tylko przepłukane i wykorzystane z powrotem., filtr też działający.


RE: EI nawożenie - edison - 06-06-2012 10:17

Według moich doświadczeń to podpierałem się testami NO3 kiedy stan był kilka dni zerowy to wiadomo że trzeba sypać.


RE: EI nawożenie - alarmowiec - 06-06-2012 14:31

W takiej sytuacji zależy to od obsadzenia i ilości światła i momentu podawania CO2 . W twoim przypadku nawoziłbym od razu


RE: EI nawożenie - piciu-p4 - 06-06-2012 15:10

Co do zielska to będzie:
rotala indica
hygrophila difformis
staurogyne sp.
hydrocotyle tripartita sp. japan
microsorium pteropus
taiwan moss
spiky moss
eleocharis acicularis

Dobra czyli zacznę podawać od razu, najwyżej żeby nie przesadzić to podam mniejszą dawkę i stopniowo będę zwiększał do docelowej.