Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
Pielęgnica Meeka (Thorichthys meeki)- szczęśliwa rodzinka - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Akwarystyka słodkowodna (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Ryby (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Pielęgnica Meeka (Thorichthys meeki)- szczęśliwa rodzinka (/showthread.php?tid=2746)

Strony: 1 2


Pielęgnica Meeka (Thorichthys meeki)- szczęśliwa rodzinka - tom - 01-06-2012 15:41

Witam.

Dzielę się moją małą radością. Gorące zdjęcia z wczorajszego dnia. Reszta towarzystwa dostaje zdrowego łupnia, ale jakoś się trzyma. To dla nich nic nowego. Posiadam również podrośnięte mekki 3-4 cm, które szukają nowego domu. Gdzieś już je kiedyś widzieliście? To możliwe... Pozdr.


[Obrazek: sgabrysiaktomwtma.jpg]


RE: Pielęgnica Meeka (Thorichthys meeki)- szczęśliwa rodzinka - arrowb - 01-06-2012 15:44

Gratulacje, super fotka!


RE: Pielęgnica Meeka (Thorichthys meeki)- szczęśliwa rodzinka - tom - 01-06-2012 15:47

chyba zaraz je odłowię i pójdą po raz pierwszy do żłobka- kotnika. to niestety będzie bitwa!


RE: Pielęgnica Meeka (Thorichthys meeki)- szczęśliwa rodzinka - BlackJack - 01-06-2012 17:05

Fajne rybcie Smile


RE: Pielęgnica Meeka (Thorichthys meeki)- szczęśliwa rodzinka - tom - 01-06-2012 19:07

ktoś na forum posiada lub planuję mekki?


RE: Pielęgnica Meeka (Thorichthys meeki)- szczęśliwa rodzinka - adrian126 - 01-06-2012 20:27

Te mekki są malowane czy takie zdjęcie.


RE: Pielęgnica Meeka (Thorichthys meeki)- szczęśliwa rodzinka - tom - 01-06-2012 21:25

oczywiście jest to surowe zdjęcie prosto z aparatu...
które zostało lekko zszopowane...


RE: Pielęgnica Meeka (Thorichthys meeki)- szczęśliwa rodzinka - Adam - 01-06-2012 23:07

Ja miałem meeke ale były jakieś kitowate i zlikwidowałem całe stadko 20szt. Rozumiem, że młode będziesz sprzedawał jak podrosną skoro pytasz?


RE: Pielęgnica Meeka (Thorichthys meeki)- szczęśliwa rodzinka - tom - 01-06-2012 23:12

Do kotnika trafiło już nieco przetrzebione stadko. Obecnie mam kilka 3-4 cm ryb na zbyciu.


RE: Pielęgnica Meeka (Thorichthys meeki)- szczęśliwa rodzinka - Adam - 01-06-2012 23:22

Mnie bardziej by interesowała ikra po tarle-to całą mógłbym przenieś.


RE: Pielęgnica Meeka (Thorichthys meeki)- szczęśliwa rodzinka - tom - 01-06-2012 23:41

ten narybek pochodzi z ikry złożonej na filtrze wewn. dosyć blisko wlotu. pomyślałem, nie fart. jakimś cudem desant narybku na żwir przebiegł pomyślnie. przez dzień, dwa młode siedzą w dołku wcześniej wykopanym przez parę dorosłych, które przy okazji sprawnie niszczą pobliskie rośliny. mekki z wielkim zapałem opiekują się ikrą. po kilku dniach stado zostało wyprowadzone z narożnika akwarium, który był terytorium rodziców na środek zbiornika. rozpoczęła się wojna z pozostałymi lokatorami, których terytoria zostały naruszone. młode trzymają się stada (skąd przecinki wiedzą takie rzeczy), gdy ktoś zabłądzi jest łapany i przenoszony w pyszczku w pobliże rodzeństwa.


RE: Pielęgnica Meeka (Thorichthys meeki)- szczęśliwa rodzinka - adrian126 - 02-06-2012 08:34

Jak widać trochę glonów na roślinkach.


RE: Pielęgnica Meeka (Thorichthys meeki)- szczęśliwa rodzinka - tom - 02-06-2012 12:03

...i ryby jakoś tak krzywo pływają. trochę afirmacji życiem narodzie.


RE: Pielęgnica Meeka (Thorichthys meeki)- szczęśliwa rodzinka - edison - 02-06-2012 13:58

Adrian a ty kiedyś wstawisz swoje wypociny,jak masz co ?

Glony (oczywiście w minimalnych ilościach) są objawem zdrowego baniaka takie moje zdanie.


RE: Pielęgnica Meeka (Thorichthys meeki)- szczęśliwa rodzinka - adrian126 - 02-06-2012 16:03

Jeszcze nie mam co na razie brak hajsu i miejsca w wakacje przemeblowanie i kilka tysi na koncie to będzie można się czymś pochwalić.................... w końcu lepiej pużno niż wcale.