Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
Wymiana podłoża w działającym krewetkarium - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Akwarystyka słodkowodna (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Krewetki, raki, kraby, ślimaki (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Wymiana podłoża w działającym krewetkarium (/showthread.php?tid=2694)



Wymiana podłoża w działającym krewetkarium - Zielony - 20-05-2012 22:21

Yo. Mam pytanko da radę wymienić podłożę w działającym krewetkarium ?? Zlać wodę co jest, wsypać nowe podłoże, zbadać parametry czy są ok i wpuścić krewety ?? Resa nie mam jak zrobić a te podłoże co jest powoli zaczyna wyglądać jak bagno Rolleyes Pozdro


RE: Wymiana podłoża w działającym krewetkarium - alarmowiec - 21-05-2012 09:58

Da się pod warunkiem że masz dobry filtr i go pozostawisz


RE: Wymiana podłoża w działającym krewetkarium - Zielony - 21-05-2012 16:16

Cześć. Mam 2 filtry w krewetkarium więc powinno dać radę. Dzięki ;]


RE: Wymiana podłoża w działającym krewetkarium - maslo_82 - 21-05-2012 17:16

Ja bym powiedział że to nie wypali.


RE: Wymiana podłoża w działającym krewetkarium - alarmowiec - 21-05-2012 22:37

Czemu jak będzie robił podmiany a jak sam napisał wodę sprawdzi to dlaczego nie no chyba że to amazonia ADY Smile


RE: Wymiana podłoża w działającym krewetkarium - joke00 - 22-05-2012 06:28

Zalezy jakie podloze shrimp sand aqua art jest dobry nawet juz po kilku godzinach ze swierza woda, wiec jak dasz zwykly zwir i przepluczesz tez bedzie dobrze woda musi byc stara i filtry nie tkniete i nie powinno byc problemu oczywiscie po podmianie poczekaj ze 2 godzinki minimum przed wpuszczeniem mieszkancow.


RE: Wymiana podłoża w działającym krewetkarium - Zielony - 27-05-2012 22:57

Jutro chciałem się właśnie zająć wymiana podłoża a tu patrzę krewetki mają jajka. I co teraz zrobić ?? Ryzykować czy zostawić ?? W sumie obojętnie co bym nie zrobił to trochę dla jajeczek ryzykowne. A już raz straciłem wszystkie jaja przez swoje niedopatrzenie. Pozdrawiam


RE: Wymiana podłoża w działającym krewetkarium - joke00 - 28-05-2012 08:28

Teraz jak zależy ci na młodych krewetkach musisz odczekać aż się wykują i miesiąc po żeby podrosły. W sumie zależy jak je złapiesz jeśli w pułapkę w miarę bezstresowo nie siatką to nie powinna ich odrzucić, ja przy crystalach grzebałem w aranżacji tak konkretnie i donosiła, ale to mogło być akurat moje głupie szczęście.