Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska
Rozmnażanie krewetek amano w praktyce - Wersja do druku

+- Forum WTMA Akwarystyka Wielkopolska (http://wtma.pl)
+-- Dział: Akwarystyka słodkowodna (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Krewetki, raki, kraby, ślimaki (/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce (/showthread.php?tid=116)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce - dorota - 04-04-2013 17:03

Nareszcie konkretne informacje o rozmnażaniu amano Smile
Zauważyłam u mnie 3 panie krewetki: jedna z jajeczkami pod odwłokiem od 1,5 tyg., druga ma jajka w siodełku, a trzecia dopiero co pod odwłok dała. Natchniona tymi informacjami postanowiłam według podanych wskazówek wyhodować "własny" miot kreweci dla czystej satysfakcji. Zobaczymy co z tego będzie.


RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce - Stiep - 04-04-2013 18:28

Życzę powodzenia . W razie wątpliwości pytaj.


RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce - sylka79 - 07-04-2013 22:55

Witam
również pokusiłam się o rozmnożenie moich amanek Smile na razie 6 dzień życia larw w kotniku, dzisiaj zakończyłam stopniowe zasalanie...trzymajcie kciuki mam nadzieję że się uda
pozdrawiam wszystkich serdecznie


RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce - Stiep - 07-04-2013 23:09

Powodzenia.
Fajnie że jest coraz większe zainteresowanie rozmnażaniem tych krewetek. Oby ilość poszła w jakość.


RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce - dorota - 11-04-2013 11:30

Dzisiaj drugiej krewetce wykluło się swoje potomstwo (pozostają jeszcze dwie krewetki z jajkami). Wieczorem połączę dwa wylęgi i razem zasolę 4-go dnia. Jestem sama ciekawa jak z tak drobnych kropeczek wyrosną krewetki. Również mam nadzieję, że jakość będzie dobra, w końcu nie dla zabawy wzięłam się za rozmnażanie.


RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce - sylka79 - 23-04-2013 17:14

Witam
moje larwy mają już 21 dni, mam pytanie czy też wam tak wolno rosły? mam wrażenie że stoją w miejscu ze wzrostem widzę że żerują na pokarmie oraz na szybie która obrosła trochę glonami...mam nadzieję że uda mi się doczekać przeobrażenia tych maleństw...


RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce - Stiep - 24-04-2013 10:51

Na początku przez jakieś 2 tygodnie moje też prawie wcale nie rosły. Szybki wzrost zaczął się dopiero od 3 tygodnia. Te Twoje powinny już się ruszyć, ale podejrzewam że może temperatura jest trochę za niska i dlatego rosną wolniej.


RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce - dorota - 25-04-2013 18:10

A ja miałam smutny przypadek - 2 mioty zostały skonsumowane przez wypławki!!! Nawet nie zauważyłam co się dzieje i po 2 dniach nic nie zostało. Nie mogłam dojść co się stało. Teraz pozbyłam się wszystkich wylęgniętych wypławek i powinien uchować się ostatni miot krewetek.


RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce - sylka79 - 25-04-2013 23:25

Kurcze z tą temperaturą masz rację, nie mam termostatu i włączam im grzałkę na kilka godzin muszę pilnować żeby nie przegrzać ale nocą niestety nie da rady i rano temperatura jest ok 19 stopniSadw takim małym zbiorniczku ciężko o stabilne warunki... poza tym że wolno rosną raczej nic im chyba nie dolega ...mam nadzieję że w końcu ruszą...Dorota współczuję wypławki to koszmar miałam w krewetkarium ale wpuściłam 2 młode samice gupika i po kilku dniach spokój na szczęście ...zdążyłam przed wykluciem młodych krewetek bo pewnie też było by po nich ale ani wypławki ani gupiki ich nie dopadły...zastanawia mnie tylko skąd w kotniku miałaś tyle wypławek że zdązyły wciągnąć 2 mioty larw?


RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce - Stiep - 25-04-2013 23:30

Mnie bardziej ciekawi jak łażące po dnie wypławki dopadły pływające w toni larwy. Jesteś pewna że to wypławki są winne?


RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce - sylka79 - 26-04-2013 09:05

wiesz co ja na przykład miałam wypławki które wijąc się atakowały młode krewecie wykorzystując prąd wody filtra i napowietrzacza więc mnie nic nie zdziwiWink


RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce - brunopl - 26-04-2013 12:04

Stiep mam takie pytanko jak wygląda taka larwa jak wyleci spod odwłoka bo mi cosik takiego lata co wygląda jak minimalna artemia czy to to?


RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce - Stiep - 26-04-2013 12:36

Są bardzo małe 1-2 mm.
W poście nr 50 jest filmik z larwami. Sprawdź czy to to.


RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce - brunopl - 26-04-2013 12:54

Podobne a jest możliwe że jak samiczkę przenosiłem to część wypuściła w nowym akwa (bo resztę to jeszcze ma pod odwłokiem)?


RE: Rozmnażanie krewetek amano w praktyce - Stiep - 26-04-2013 13:05

Pewnie że możliwe, ale oczywiście w granicach rozsądku.